AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

1. ULUSAL AHİ EVRAN TIP ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU

SEMPOZYUM PROGRAMI

 

11 MAYIS 2017                    PERŞEMBE                     

08.00 - 09.00                       Kayıt

09.00-09.30                         Kongre Açılış Konuşmaları                                (FEF Ahi Evran Konferans Salonu)

Kongre Başkanı                                                           Tuğba DALOĞLU                                                 

AEÜ Tıp Fakültesi Dekanı                                           Mustafa Kasım KARAHOCAGİL                        

AEÜ Rektörü                                                                Vatan KARAKAYA                

                              

09.30-10.00                         1. Oturum (Osmanlı'da Hekim Ahlakı)

Başkanlar:

Halil TEKİNER                                                             Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

                         Eczacılık Tarihi ve Etik Anabilim Dalı

10.00-10.30                         Açılış Kokteyli

 

10.30-12.00                         2. Oturum Sözlü Sunum 1                               (FEF Ahi Evran Konferans Salonu)

Başkanlar: Onur Burgurcu, Sena Sancak

SS1-01: Neden Egzersiz?                                                                      Yrd. Doç. Dr. Ali Kurt

SS1-02: Leyla’dan Sonra                                                                       Yrd. Doç. Dr. Fatma Çelik

SS1-03: Benim Bir Doktor Torunum Var                                                 Yrd. Doç. Dr. Harun Soyalıç

SS1-04: Mobil Telefonun Zaraları                                                           Yrd. Doç. Dr. Zeynel A. Erbesler

SS1-05: Benim Çocuk Olduğumu Unutma                                               Yrd. Doç. Dr. M.Şahin Bağbancı

SS1-06: Engelsiz Kent                                                                           Yrd. Doç. Dr. Emine Eda Kurt

            SS1-07:Fotoğrafçılık                                                                             Ali Niyazı Bozkurt

 

12.00-13.00                         Öğle Yemeği                                                         (SKS Yemekhane)

 

13.00-14.30                         3. Oturum Sözlü Sunum 2                                (FEF Ahi Evran Konferans Salonu)

Başkanlar: Enes Koç, Melike Gökduman

SS2-01: Akılcı İlaç Kullanımı                                                                  Yrd. Doç. Dr. F. Yasemin Özatik

SS2-02: Antibiyotik Dünyasında Streptomycesler                                     Prof. Dr. Ergin Kariptaş

SS2-03: Crush Sendromu                                                                      Yrd. Doç. Dr. Aydın Güçlü

SS2-04: Diyabetik Retinopati                                                                 Yrd. Doç. Dr. Raşit Kılıç

SS2-05: Sinir Hücre Rejenerasyonu                                                        Yrd. Doç. Dr. Dilek Kuzay

SS2-06: AEÜTF, Öğrencilerin Tercih Nedeni                                            Yrd. Doç. Dr. Zeynel A. Erbesler       

 

14.30-14.45                         Kahve Arası

 

14.45-15.30                         4. Oturum   

Başkanlar: Merve Şen, Beyza Çevik

 Prof. Dr. Özcan EREL

 

15.30-15.45                         Kahve Arası

 

15.45-17.15                         5. Oturum Sözlü Sunum 3                                (FEF Ahi Evran Konferans Salonu)

Başkanlar: Kübra Yurter, İlayda Ceren Öztürk

SS3-01: Alt Ekstremitedeki Tuzak Nöropatiler                                          Yrd. Doç. Dr. Tufan Ulcay

SS3-02: Biyoterörizm                                                                            Yrd. Doç. Dr. Fikriye M. Sezgin

SS3-03: Erkeklerin Estetik Amaçlı Girişimlere Yaklaşımı                            Yrd. Doç. Dr. Ozan L. Abbas

SS3-04: Huzurevinde Yaşam Kalitelerinin Değerlendirilmesi                      Yrd. Doç. Dr. Canan Şahin

SS3-05: Kök Hücre Uygulamaları                                                           Yrd. Doç. Dr. Orhan Özatik

SS3-06: Küresel Isınma                                                                        Yrd. Doç. Dr. Ülken T. Babaoğlu

 

17.30-19.00                         SOSYAL PROGRAM                                      

 

19.00-21.30                         GALA YEMEĞİ                                                     

 

      ÖDÜL TÖRENİ                                                      (Birincilere, koordinatörlere)