Bulgaristan Filibe Tıp Üniversitesinden Erasmus+ KA103 kapsamında Tıp Fakültemize ziyaret gerçekleştiren; Uzman Maria Pavlova (iş yeri sağlığı ve güvenliği uzmanı) ve Dr. Ögr. Üyesi Vanina Mihaylova (Fizyoterapist ve Halk Sağlığı Uzmanı) Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Kasım KARAHOCAGİL’i ziyaret ettiler.

Dış ilişkiler Ofis Koordinatörü Dr. Ögr. Üyesi Erman Akıllı ve Kalite Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Ergin Kariptaş’ında bulunduğu ziyarette eğitim öğretim ve kalite süreçleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Ardından Uzman Maria Pavlova Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrencilerimize Tıp Tarihi ve Etik ABD Öğretim Elemanı Arif Hüdai Köken eşliğinde mesleki etik konusunda bir ders verdi.

Geçen sene Balkan Ülkelerine giden 2 öğretim üyelerimizden sonra, Bu sene Uluslararası Hareketlilik programlarına 5 öğretim üyemiz başvurdu ve dördü asil biri yedek olarak hak kazandı. Bundan sonra uluslararası hareketlilik programlarına katılım sayı ve çeşitliliğini artırmak için dil ve bilgilendirme eğitimleri yapmayı planlıyoruz.